Виховна робота



Бесіда на тему:

Перша допомога при укусах кліщів,змій, бджіл.

Мета:

Розвивати у дітей уміння захистити себе від укусів кліщів,змій, бджіл.. Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє життя.

Учитель:

Кліщі, крім інших захворювань, переносять таку смертельну недугу, як кліщовий вірусний енцефаліт. В Україні, за даними фахів­ців обласної санепідстанції, в-2006 році було зареєстровано сім випадків енцефаліту. Однак випадків укусів кліщами значно побільшало. Медики пояснюють це тим, що внаслідок аномально теплої погоди кліщі зберігали свою активність протягом всієї зими, і за­раз, коли літо таке спекотне, є досить агресивними.

Після прогу­лянки в лісі в селі Підлісному Олександрівського району Кіровоградської області клі­щі виявлено в трьох школя­рів: в одного - відразу три­надцять, у другого - дванад­цять, а в третього – шість. Найбіль­ше іксодових кліщів трапля­ється на заліснених територіях, зокрема в Олександрівсько-му, Світловодському, Гайворонському та Знам'янському райо­нах.

Слід зазначити, що утримуватися на тілі людини комаха може більше десяти діб. Улюбленими її місцями є вуха, шия, підпахвові западини, живіт, пах, внутріш­ня частина стегон та кистей рук. Аби захистити себе від кліщів, а у випадку, коли комаха таки присмокталася до тіла, зняти її, не завдавши собі шкоди, варто дотримуватися наступних правил. Під час перебування на природі, особливо в лісі, бажано одягти одяг світлих кольорів, щоб можна було швидко побачити кліща. Одяг має щільно прилягати до тіла. Обов'язково вправляйте футболки та сорочки в брюки, а брюки - в шкарпетки, а голову захистіть убором. Відкриті місця тіла обробіть репелентами. Виїжджаючи на природу майте при собі «проти-кліщову» аптечку - йод, вату, мар­леву пов'язку, рослинну олію, спирт, нитку, пінцет та широку каблучку. Одяг та відкриті частини тіла огля­дайте кожні дві го­дини. Видалити кліща, який присмоктався до тіла, по­трібно якомога швидше, аби запобігти розповсюдженню захворювання. Місце укусу обробіть йодом або іншим антисептиком. Ніс та рот закрийте маскою для того, аби у випадку, якщо кліща ви по­шкодили, запобігти потра­плянню до верхніх дихаль­них шляхів збудника захво­рювання. Накладіть навколо кліща каблучку, щільно при­тисніть її до тіла, залийте простір над кліщем рослин­ною олією і почекайте близь­ко десяти хвилин. Якщо за цей час кліщ не вилізе, візміть міцну нитку, зробіть петлю і накиньте її на кліща якомога ближче до хоботка, кінці нитки обережно рухай­те вліво, та вправо. Як пра­вило, через дві-три хвилини кліщ відпадає. Також комаху можна видалити за допомо­гою пінцета, рухаючи її тіло проти ходу
стрілки годинни­ка. Якщо в кліща відірвалася голівка, місце присмоктуван­ня змастіть розчином спир­ту, а потім видаліть головку розпеченою на вогні сте­рильною голкою. Якщо у постраждалого на місці укусу з'явилося почервоніння, за­палення, підвищилася тем­пература тіла, збільшилися лімфатичні вузли, виникли болі у м'язах, необхідно не­гайно звернутися до лікаря.
...Сверблячка від укусу комара, ґедзя, мошки

Примочки з нашатирним спир­том або настоєм арніки, одеко­лон, лід, будь-які засоби, до складу яких входить ментол (на­приклад, в'єтнамський бальзам), ріпчаста цибуля, розрізана навпіл, розтерті м'ята, материн­ка, меліса, подорожник, звіробій, скибочка лимона, компрес із роз­чину чайної соди.

...Укус ос або бджіл Оси люблять м'ясо, бджоли -солодке. Дивіться, що ви кладете до рота. При укусі треба акурат­но вийняти жало й протерти це місце спиртом. Якщо ви відчули загальне підви­щення температу­ри, з'явилися на­бряк, запаморо­чення, нудота, кро­пивниця або у вас розлад шлунку - це вже ознаки сис­темної алергійної реакції на чу­жорідний білок. У цьому разі потрібно прикласти до ранки лід або вологу хустинку, втерти в місце укусу таблетку аспірину й "прийняти тавегіл, супрастин, кларитин тощо. Сверблячку можна вгамувати, натерши місце укусу горілкою чи мазями - адвантан, тридерм, злаком, фторокорт. Потім обов'язково зверніться до лікаря-алерголога.

...Укус змії

Намагайтеся видавити з ранки кілька крапель крові в перші ж се­кунди після укусу, поки отрута не поширилася організмом. Від­смоктувати не треба. Варто за­безпечити нерухомість постраж­далого, кінцівки підвісити на ко­синку, накласти шину. Якщо маєте аптечку, прийміть супрас­тин, тавегіл, димедрол, за силь­ного болю - анальгін або ба­ралгін. Уражене місце обробіть слабким розчином перекису водню, марганцівкою чи йодом. Щоб прискорити виведення токсинів через нирки, більше пийте чай, мінеральну лужну, або гідрокарбонатну воду. І терміново зверніться до лікарні, де вам уве­дуть спеціальну сироватку. ...

Сонячний і тепловий удар

Перенести потерпілого в заті­нок, обмотати голову змоченим у холодній воді рушником або по­класти на голову пузир із льодом; обличчя, шию, пахви змочити хо­лодною водою, тіло охолодити мокрими простирадлами; якщо потерпілий знаходиться у свідо­мості, то варто напоїти його хо­лодним соком, водою, чаєм Доцільно також кожні 10 хвилин давати йому по півсклянки підсо­леної води (1 ч. лож. на літр) ...

Сонячний опік

Тверду сиру картоплю або моркву, натерті на дрібну тертуш­ку, змішати з яєчним білком (1 ст. лож. на 1 білок). Накладати суміш на уражене місце на 20 хвилин 1-2 рази на день. Через кожні 2 години прикладати до нього листя свіжої капусти. Допо­магають кефір, сметана, йогурт, а також лінімент синтоміцину. При підвищенні температури треба прийняти жарознижувальний засіб.

Корисні поради

уроки природознавства

уроки математики

Немає коментарів:

Дописати коментар